fbpx

Dieta odchudzająca – analiza korzyści

Najlepszym sposobem na stracenie zbędnych kilogramów jest odpowiednia dieta zapewniająca nie tylko deficyt kaloryczny, ale też odpowiedni rozkład białek tłuszczy i węglowodanów. Ważne jest także, aby w diecie wykorzystać naturalne składniki wpływające na poprawę metabolizmu, perystaltyki i wchłanialności poszczególnych witamin oraz pierwiastków. Taką dietę odchudzającą proponuje Wam TAJM.

Nasi dietetycy są specjalistami w planowaniu menu. Świetnie znają się na swojej pracy i wiedzą jakie składniki warto łączyć, aby nie zaburzyć pracy układu trawiennego. Dieta odchudzająca w swoim bilansie ma zwiększoną ilość białka. Jest to planowe działanie mające na celu podkręcenie metabolizmu. Większa ilość białka w diecie z odpowiednią ilością węglowodanów, zapobiega rozkładowi tkanki mięśniowej w redukcji masy ciała.

Dbamy również o wartościowe źródła tłuszczu. W menu znajdziecie ryby, orzechy, nasiona, oleje roślinne, czy kakao. W diecie odchudzającej, gdzie mamy do czynienia z ograniczeniem dostarczanej energii ważne jest, aby tłuszcz dostarczany z posiłkami był wysokiej jakości.

Ważnym źródłem węglowodanów w diecie są owoce. Zarówno świeże i nieprzetworzone, jak i w postaci musów, koktajli, czy smoothie. W naszej diecie owoce dostarczane są każdego dnia. Najlepiej wykorzystywać owoce sezonowe, które są dostępne aktualnie na rynku spożywczym.

Dieta powinna być urozmaicona i niemonotonna, uzupełniona w produkty zawierające naturalne składniki wpływające na przyśpieszenie efektów odchudzania. Z tego względu w naszych daniach często znajdziecie zioła i przyprawy. Cynamon wpływa pozytywnie na regulacje poziomów cukru. Kurkuma i imbir poprawiają metabolizm, i wpływają na polepszenie pracy układu pokarmowego. Świeże zioła wspierają pracę wątroby. Istnieje mnóstwo takich składników, które w odpowiednich połączeniach sprawiają, że dieta ma dużo lepsze efekty.

Odchudzanie to nie tylko wyrzeczenia, zakazy i sztywne wytyczne. Chcemy, aby nasza dieta i związany z nią okres odchudzania były dla Was przyjemnością i kulinarną przygodą. Z tego powodu planujemy również desery, pizzę, czy burgery, które wydawałoby się są zakazane w tej diecie. W przypadku gdy na co dzień dbamy o zasady diety i odpowiedni bilans, potrawy te, przygotowane z dobrej jakości składników, spożywane raz na jakiś czas, nie zaburzą efektów odchudzania.

korzyści dieta pudełkowa odchudzająca
Intermittent fasting, czyli post przerywany – na czym polega

W sprawie diet i odchudzania regularnie pojawiają się nowe trendy i mody. Ostatnio popularny stał się post przerywany – na czym polega, jak należy go stosować oraz w jaki...

Czytaj więcej
Zdrowa i Skuteczna Dieta Redukcyjna: Co Musisz Wiedzieć

Co to jest dieta redukcyjna? Dieta redukcyjna to dieta, która ma na celu wygenerowanie deficytu kalorycznego, czyli sytuacji, w której organizm zużywa więcej energii, niż jest mu dostarczane z...

Czytaj więcej
Cudowne właściwości dyni

Nadszedł sezon na dynie! Nastała jesień i zaczął się okres, w którym warto korzystać z jej dobrodziejstw. To doskonały czas dla wszystkich, którzy uwielbiają warzywa i dla tych, którzy...

Czytaj więcej

Sprawdź, która dieta pasuje do Ciebie

Zobacz nasze DIETY