fbpx

Jakie produkty pomogą Ci schudnąć

Odchudzanie z natury

W przyrodzie istnieje wiele naturalnych produktów wspomagających nasz organizm w walce z nadwagą i otyłością. Wiele z nich występuje w naszej diecie na co dzień, innych niestety nieświadomie unikamy. W połączeniu z odpowiednim bilansem kalorycznym i makroskładnikowym mogą przyczynić się szybkiej i skutecznej utracie zbędnych kilogramów związanej z odchudzaniem.

Woda, a odchudzanie

Jej wartość w diecie jest często niedoceniana. Wpływa korzystnie na niemal wszystkie procesy biochemiczne zachodzące w naszym ciele. Odpowiednia ilość wody dostarczona w ciągu dnia, bierze udział w regulacji metabolizmu, zapobiega zaparciom i wpływa na wydajniejszą pracę mięśni. Wypijanie zbyt małej ilości wody może być powodem dla którego odchudzanie nie przynosi efektów.

Warzywa w diecie odchudzającej

Są bogactwem witamin i minerałów. Jako produkty niskokaloryczne są świetnym uzupełnieniem diety odchudzającej i wypełnieniem wielu potraw. Nadają daniom smaku i koloru. Są idealną przekąską na drugie śniadanie i podwieczorek. Dodatkowo dostarczają nam błonnika.

Produkty pełnoziarniste w odchudzaniu

Są to ciemne makarony, kasze, pieczywo razowe i płatki zbożowe. Jednym z ważniejszych czynników dla których produkty z tej grupy mają ważny wpływ na odchudzanie jest duża zawartość błonnika. Ma on działanie poprawiające perystaltykę jelit. Zapobiega zaparciom i usprawnia wchłanianie składników w jelitach. Wpływa też korzystnie na florę bakteryjną jelit. Produkty pełnoziarniste dostarczają nam ponadto więcej węglowodanów złożonych, a mniej prostych.

Ryby też wpływają na odchudzanie

Wielu z nas niestety omija ryby w swojej codziennej diecie. Jest to bardzo duży błąd związany z odżywianiem. Ryby dostarczają nam bardzo cennego białka, które w trakcie odchudzania powinno być spożywane w nieco większej ilości. Spowoduje to usprawnienie metabolizmu. Dostarczają też NNKT oraz kwasów omega. Jest to grupa tłuszczy, które są niezwykle ważne dla naszego organizmu.

Zdrowe odchudzanie dieta catering dietetyczny dieta pudełkowa
Intermittent fasting, czyli post przerywany – na czym polega

W sprawie diet i odchudzania regularnie pojawiają się nowe trendy i mody. Ostatnio popularny stał się post przerywany – na czym polega, jak należy go stosować oraz w jaki...

Czytaj więcej
Zdrowa i Skuteczna Dieta Redukcyjna: Co Musisz Wiedzieć

Co to jest dieta redukcyjna? Dieta redukcyjna to dieta, która ma na celu wygenerowanie deficytu kalorycznego, czyli sytuacji, w której organizm zużywa więcej energii, niż jest mu dostarczane z...

Czytaj więcej
Cudowne właściwości dyni

Nadszedł sezon na dynie! Nastała jesień i zaczął się okres, w którym warto korzystać z jej dobrodziejstw. To doskonały czas dla wszystkich, którzy uwielbiają warzywa i dla tych, którzy...

Czytaj więcej

Sprawdź, która dieta pasuje do Ciebie

Zobacz nasze DIETY