fbpx

Czy warto wspomagać dietę tabletkami odchudzającymi?

Ostatnimi czasy w prywatnych wiadomościach coraz częściej pytacie naszych dietetyków o skuteczność tabletek odchudzających. Zastanawiacie się, czy warto kupić suplement, który przyśpieszy efekty diety pudełkowej. Częstym pytaniem jest również samo bezpieczeństwo korzystania z tych produktów.
Nasi dietetycy mówią jednym głosem: Nie jest to Wam potrzebne. Rynek suplementów zasypuje nas coraz to nowymi produktami. Według badań naukowych niektóre substancje wykazują skuteczność, inne nie mają udowodnionego żadnego pozytywnego działania, a wiele innych jest poddawanych dopiero badaniom i nie wiadomo, na ile ich spożywanie jest skuteczne i bezpieczne. Należy zaznaczyć, że żadne z tych suplementów nie mają działania odchudzającego, a jedynie wspierają organizm w walce z odchudzaniem. Prowadząc mało aktywny tryb życia, nie dbając o dietę i zasady zdrowego żywienia, nie mamy co liczyć na preparaty odchudzające.
W walce z nadwagą i otyłością poza naszą wytrwałością najważniejszymi czynnikami są: odpowiednia dieta i dopasowana do potrzeb aktywność fizyczna. Stosowanie wyłącznie zdrowej diety lub jedynie aktywności fizycznej, bez odpowiedniej diety także może spowodować redukcję masy ciała, lecz efekty mogą być mniejsze i wolniejsze. Istotne jest, abyśmy skontaktowali się z dietetykiem w celu dobrania odpowiedniej dla nas diety. Dietetyk weźmie pod uwagę podstawowe informacje, jak: wzrost, masę ciała, rodzaj wykonywanej pracy, stopień aktywności fizycznej, wiek i płeć. Oprócz tego, niezbędne do indywidualnego dobrania diety będą: stan zdrowia organizmu oraz opis, od kiedy występuje problem z nadwagą.
Suplementy wpływające na utratę masy ciała są jedynie uzupełnieniem kuracji. Nie możemy jednak wszystkich traktować tak samo. Są takie, które mogą w minimalny sposób wpływać na przyśpieszenie redukcji tkanki tłuszczowej. Najczęściej odpowiedzialne za to są naturalne substancje występujące w przyrodzie, które są w składzie danego preparatu. W naturze istnieje takich związków mnóstwo. Mogą to być między innymi: piperyna, kurkumina, imbir, kofeina, wyciągi z zielonej kawy, wyciągi z grejpfruta i wiele innych. Funkcje tych składników są różne. Niektóre wpływają na ogólną poprawę metabolizmu, inne tylko na przemiany węglowodanów lub tłuszczu, jeszcze inne zmniejszają apetyt itp. Wszystkie te składniki możemy użyć w tradycyjnej diecie, lecz mogą być one jedynie dodatkiem, a nie podstawowym elementem odchudzania. W naszym cateringu dietetycznym staram się planować je z głową, tak aby dieta była urozmaicona i zróżnicowana.
Są jednak takie suplementy, które tego działania nie mają i nie wpływają w żaden sposób na efekty diety, a wręcz mogą być dla naszego organizmu szkodliwe. Z tego powodu, jeśli już ktoś koniecznie będzie chciał skorzystać z tego typu tabletek, warto skonsultować wcześniej ich skład z dietetykiem, lekarzem lub farmaceutą. Istnieje wiele preparatów mających na celu pozbycie się części wody z organizmu. Cieszą się powodzeniem z tego względu, że namacalne efekty są szybko widoczne. Niestety utrata masy ciała w tym przypadku ma związek tylko z utratą wody. Nie ma to nic wspólnego z trwałym odchudzaniem, którego celem jest redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej.
Najlepszym i zdecydowanie niezawodnym sposobem na odchudzanie jest odpowiednio dobrana dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną. W diecie zaplanowanej w odpowiedni sposób powinien być uwzględniony nie tylko deficyt kaloryczny – czyli dostarczanie mniejszej ilości pożywienia, niż potrzebujemy i odpowiedni bilans białek, tłuszczu i węglowodanów. W takiej diecie warto, aby znalazły się również wszystkie składniki, które wpływają na przyśpieszenie redukcji masy ciała. Z tego powodu dietetycy w naszym cateringu robią co w ich mocy, aby zapewnić Wam dietę skuteczną i smaczną.

 

Zobacz również: Odchudzanie – co pić?

tajm catering tabletki odchudzające dieta
Intermittent fasting, czyli post przerywany – na czym polega

W sprawie diet i odchudzania regularnie pojawiają się nowe trendy i mody. Ostatnio popularny stał się post przerywany – na czym polega, jak należy go stosować oraz w jaki...

Czytaj więcej
Zdrowa i Skuteczna Dieta Redukcyjna: Co Musisz Wiedzieć

Co to jest dieta redukcyjna? Dieta redukcyjna to dieta, która ma na celu wygenerowanie deficytu kalorycznego, czyli sytuacji, w której organizm zużywa więcej energii, niż jest mu dostarczane z...

Czytaj więcej
Cudowne właściwości dyni

Nadszedł sezon na dynie! Nastała jesień i zaczął się okres, w którym warto korzystać z jej dobrodziejstw. To doskonały czas dla wszystkich, którzy uwielbiają warzywa i dla tych, którzy...

Czytaj więcej

Sprawdź, która dieta pasuje do Ciebie

Zobacz nasze DIETY