fbpx

Jak ważne jest to, żeby jeść regularnie?

Często słyszymy, że powinniśmy jeść regularnie, ale dlaczego? Nieregularne spożywanie posiłków może prowadzić do wielu negatywnych skutków dla naszego organizmu takich jak osłabienie odporności i wzrost ryzyka chorób układu sercowo – naczyniowego. Nieregularność posiłków wiąże się również z wahaniem glukozy we krwi, co może być niebezpieczne dla cukrzyków.

Ilość posiłków w ciągu dnia
Ważne jest, aby ilość posiłków dopasować indywidualnie pod nasze potrzeby. Czasem szkoła lub praca uniemożliwia nam spożywanie 5 dań. W naszym cateringu sam/a decydujesz o ich ilości. Oferujemy od 3 do 5 posiłków dziennie. Masz pewność, że twoje jedzenie jest pełnowartościowe i dopasowane do twojego trybu życia.

Pomijanie posiłków i podjadanie
Pomijanie posiłków może wiązać się z podjadaniem niezdrowych przekąsek. Nie posiadają one żadnych wartości odżywczych i są wysokokaloryczne. Doprowadzić to może do pogorszenia stanu zdrowia i sprzyjać otyłości. Przerwy między posiłkami powinny trwać maksymalnie 3 lub 4 godziny.

Późne spożywanie posiłków
Posiłek staraj się spożywać ok. 2 godziny przed snem. Zbyt późne, jak i zbyt wczesne jedzenie kolacji może przysporzyć nam problemów takich jak: zakłócenie snu poprzez objedzenie lub głód. Kolacja powinna być więc lekka, ale pełnowartościowa.

Podsumowanie
Spożywanie posiłków regularnie to podstawa zdrowego odżywiania. Umożliwia poprawę stanu zdrowia oraz osiągnięcie prawidłowej masy ciała. Za pomocą naszego cateringu możesz dopasować dietę idealnie pod swój dzień.

Źródła:
http://www.imp.lodz.pl/upload/projekty/npz/monografia_promocja_zdrowia_w_zakadzie_pracy.pdf#page=78
https://journals.viamedica.pl/eoizpm/article/download/26019/20829
https://ncez.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/03/zalecenia_dietetycy_cukrzyca_typu2.pdf
http://www.phie.pl/pdf/phe-2017/phe-2017-2-110.pdf

regularna dieta
Intermittent fasting, czyli post przerywany – na czym polega

W sprawie diet i odchudzania regularnie pojawiają się nowe trendy i mody. Ostatnio popularny stał się post przerywany – na czym polega, jak należy go stosować oraz w jaki...

Czytaj więcej
Zdrowa i Skuteczna Dieta Redukcyjna: Co Musisz Wiedzieć

Co to jest dieta redukcyjna? Dieta redukcyjna to dieta, która ma na celu wygenerowanie deficytu kalorycznego, czyli sytuacji, w której organizm zużywa więcej energii, niż jest mu dostarczane z...

Czytaj więcej
Cudowne właściwości dyni

Nadszedł sezon na dynie! Nastała jesień i zaczął się okres, w którym warto korzystać z jej dobrodziejstw. To doskonały czas dla wszystkich, którzy uwielbiają warzywa i dla tych, którzy...

Czytaj więcej

Sprawdź, która dieta pasuje do Ciebie

Zobacz nasze DIETY